Aktualności

5 Niedziela Wielkiego Postu – 2018-03-18

  1. W czasie tego Wielkiego Postu usłyszeliśmy już wiele o Chrystusie, ale ciągle chcemy wiedzieć więcej, być bliżej Niego. W tym względzie jesteśmy podobni do tych, którzy przybyli do Jerozolimy i chcą się osobiście spotkać z Mistrzem. Wykorzystajmy więc ten pozostały czas Wielkiego Postu na zaprzyjaźnienie się ze Zbawicielem.
  2. Dzisiejsza niedziela dawniej była nazywana niedzielą Męki Pańskiej, a liturgia słowa, poczynając od dziś, będzie się koncentrowała na męce Chrystusowej. Stąd już od dziś zasłonięte krzyże, które maja nam przypominać również o umartwieniu wzroku w okresie Wielkiego Postu.
  3. Jutro uroczystość św. Józefa, która przypomina nam postać świątobliwego męża, Opiekuna Zbawiciela świata i Oblubieńca NMP.
  4. Zapraszam na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie żale i Drogę krzyżową.
  5. Zachęcam do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”.

 

 

 

 

Dodaj komentarz