29  Niedziela  Zwykła  –  2018-10-21

1. Domagamy się od Jezusa Chrystusa, abyśmy byli wielcy w oczach świata, często zapominając, że spełnienie tej prośby doprowadzić nas może do bólu i cierpienia. Niezależnie od tego, czy będziemy docenieni przez świat, jeżeli będziemy szli za Chrystusem, zbawienie stanie się naszym udziałem. Czy jednak jesteśmy gotowi przyjąć Boży plan zbawienia.
  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele katolickim, w naszych modlitwach polecajmy sprawę misji. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na wsparcie misji.
  3. W poniedziałek, dekanat przytycki trwa na adoracji Najświętszego Sakramentu, wspierając modlitwą, dzieło Synodu Młodzieży w Rzymie. O godz. 17.00 Msza św. na rozpoczęcie adoracji, następnie nabożeństwo różańcowe, o godz. 20.00 adoracja prowadzona przez młodzież naszej parafii, zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.
  4. W następną niedzielę przeżywamy uroczystość konsekracji kościoła parafialnego.
  5. W zakrystii można składać wypominki za zmarłych.
  6. Zachęcam do nabywani i czytania „Gościa Niedzielnego”.